Kategorie

Hamulce i akcesoria
 (376 produktów)

Hamulce i akcesoria do samochodów bez licencji

Samochody bez prawa jazdy mają podobny zestaw hamulców jak inne pojazdy. Wymaga to regularnego serwisowania. Należy wymieniać elementy, które zużywają się w wyniku przejechanych kilometrów.
Konserwację i naprawy można przeprowadzać samodzielnie, kupując części zamienne od firmy Nessycar. Twój doświadczony dostawca oferuje Ci markowe materiały do Twojego samochodu bez licencji.

Samochody nielicencjonowane: konserwacja hamulców

Strona układ hamulcowy samochodu bez licencji nie różni się zbytnio od pojazdu, który wymaga prawa jazdy. Twój samochód jest zatem wyposażony w dwa hamulce bębnowe z tyłu. Do tego dochodzi jeszcze tarczowy układ hamulcowy. Twój wózek jest wyposażony w dwa zestawy tarcz, przednie i tylne, a także klocki hamulcowe.

Konserwacja hamulców polega na sprawdzeniu stanu bębnów, wymianie tarcz w razie potrzeby oraz klocków hamulcowych znajdujących się z przodu. A klocki hamulcowe do samochodu bez licencji jest elementem hamującym uruchamianym przez nacisk na pedał hamulca. Tłoki, utrzymywane w miejscu przez zaciski hamulcowe, ściskają się wokół klocków hamulcowych. Klocki te będą wówczas ocierać się o tarcze i spowalniać pojazd aż do całkowitego zatrzymania.

W zależności od stylu jazdy, klocki hamulcowe zużywają się po przejechaniu ok. 10 000 do 20 000 km. Podczas wymiany tych elementów należy dla własnego bezpieczeństwa sprawdzić, czy zaciski hamulcowe są w dobrym stanie. Może brakować w nich smaru i mogą nie reagować prawidłowo na naciśnięcie pedału. Sklep Nessycar zapewnia wysokiej jakości części, które są zgodne z przepisami.

Samochód bez prawa jazdy: bębny hamulcowe i płyn hamulcowy

Wśród elementów układu hamulcowego, z których składa się samochód bez prawa jazdy, znajdują się również bębny i płyn hamulcowy.

Konserwacja bębna

Bębny stanowią układ hamulcowy dla tylnej części samochodu. Aby zapewnić dobry stan beczek, należy regularnie sprawdzać ich szczelność. Osad smaru powinien Cię ostrzec. Może to być znak, że siłowniki kół tracą szczelność. W takim przypadku samochód może już nie hamować. W przypadku wymiany cylinderka koła zaleca się również wymianę okładzin hamulcowych. Przewód wskaźnika zużycia jest owinięty wokół węża hydraulicznego. Upewnij się, że jest on prawidłowo umieszczony i nie ma pęknięć.

Płyn hamulcowy dla samochodów bez licencji

Dbałość o elementy hamujące Twojego vsp nie obejdzie się bez sprawdzenia poziomu Lockheeda. Zaleca się regularne sprawdzanie poziomu płynu hamulcowego. Istnieją oznaczenia wskazujące, ile Lockheeda znajduje się w układzie hamulcowym. Jeśli odczyt jest poniżej znaku minimum, może to oznaczać, że nastąpił wyciek płynu. Następnie należy dodać brakującą ilość do maksymalnego oznaczenia i sprawdzić szczelność. Jeśli zauważysz jakiekolwiek nietypowe miejsca, poświęć czas na znalezienie źródła i naprawę uszkodzonego mechanizmu.

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące utrzymania pojazdu bez prawa jazdy, doradcy Nessycar są do Państwa dyspozycji. Pomogą Ci oni w wyborze bezpiecznych i odpowiednich materiałów. Wszystkie niezbędne informacje oraz części zamienne znajdziecie Państwo w Nessycar. Skorzystaj z usług profesjonalistów w branży samochodowej!

100% bezpieczna płatność
Płatność w 4X bez opłat
Dostawa 24h do 48h w całej Francji
Bezkonkurencyjne ceny w stosunku do konkurencji
30% taniej niż u konkurencji
Zamówienie telefoniczne
Monday to Friday from 9am to 12:30pm and from 2pm to 6pm
01 69 88 34 75