Kategorie

Kable i cylindry
 (160 produktów)

Kable i podnośniki do samochodów bez licencji

Każdy samochód bez prawa jazdy ma mnóstwo kabli i cylindrów o różnych kształtach i funkcjach. Kabel służy do łączenia ze sobą różnych elementów samochodu, do zapewnienia ich połączenia elektrycznego lub do umożliwienia przesyłu informacji. Cylinder jest cylindryczną rurą, w której tłok rozdziela dwie izolowane komory, z których jedna jest wypełniona płynem (gazem, wodą itp.). W samochodzie siłowniki służą do utrzymywania bagażnika i okien w pozycji otwartej. Nessycar, specjalista w częściach samochodowych dla pojazdów bez licencji, oferuje swój wybór kabli i podnośników.

Różne rodzaje kabli

Samochody bez prawa jazdy to duża ilość kabli. Oto kilka przykładów najczęściej spotykanych kabli:

  • Kabel prędkościomierza Jest on połączony pomiędzy skrzynią biegów a analogowym prędkościomierzem i służy do pomiaru i wyświetlania rzeczywistej prędkości pojazdu.
  • Linka hamulca ręcznego Znajduje się on bezpośrednio w hamulcu ręcznym i zapewnia hamowanie samochodu.
  • Kabel dławiący Poprzez połączenie pedału gazu z silnikiem, wpływa on na jego moc, przekazując wszystkie ruchy użytkownika.

Różne rodzaje cylindrów

W pojeździe bez prawa jazdy można wyróżnić dwa rodzaje podnośników:

  • Siłowniki bagażnika/podnośnika Jest to drążek, który wysuwa się, aby umożliwić otwarcie bagażnika i pozostanie w pozycji pionowej, w przeciwnym razie może się zamknąć.
  • Siłowniki tylnej szyby W niektórych samochodach tylna szyba jest otwierana przez popchnięcie jej od wewnątrz na zewnątrz. Siłownik służy do wspomagania i utrzymywania ruchu otwierania okna, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.

Kiedy należy wymienić przewód lub cylinder?

Jak wszystkie części samochodowe, linki i siłowniki zużywają się wraz z eksploatacją. Uszkodzone lub zbyt stare części mogą stanowić zagrożenie dla pojazdu. Nie czekaj na badanie techniczne, aby wymienić części wymagające wymiany i zwracaj uwagę na znaki ostrzegawcze:

  • Po naciśnięciu pedału przyspieszenia można zauważyć opóźnienie, opór lub, przeciwnie, względny luz pedału: jest to prawdopodobnie znak, że linka przyspieszenia jest zużyta.
  • Czy hamulec ręczny jest trudny w obsłudze, czy samochód nie zatrzymuje się prawidłowo? Może być konieczna wymiana linki hamulca ręcznego.
  • Czy bagażnik Twojego samochodu otwiera się z trudem, czy ma tendencję do zamykania się przed Tobą? Szybka wymiana podnośników tylnej klapy.

Jak wybrać odpowiedni kabel lub cylinder?

Istnieje szeroki wybór kabli i siłowników, których ceny różnią się w zależności od użytych materiałów, ich wytrzymałości i trwałości. Jak więc możesz być pewien, że dokonujesz właściwego wyboru? W Nessycar gwarantujemy Państwu niezawodne komponenty w najlepszej cenie, dzięki naszemu zaangażowaniu w dużą sieć niezawodnych i uznanych marek partnerskich. Wystarczy przejrzeć nasz katalog kabli i siłowników: z pewnością będziesz jeździł z pełnym spokojem!

100% bezpieczna płatność
Płatność w 4X bez opłat
Dostawa 24h do 48h w całej Francji
Bezkonkurencyjne ceny w stosunku do konkurencji
30% taniej niż u konkurencji
Zamówienie telefoniczne
Monday to Friday from 9am to 12:30pm and from 2pm to 6pm
01 69 88 34 75