Kategorie

Grzejnik
 (136 produktów)

Chłodnica do samochodów bez licencji

Twój samochód bez licencji jest wyposażony w dwa rodzaje chłodnic: jedną do ogrzewania wnętrza samochodu, a drugą do chłodzenia silnika. Ten ostatni jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania samochodu przez cały czas, a oba mogą mieć bardzo poważne konsekwencje dla silnika, jeśli nie działają. Dlatego najlepiej jest mieć świadomość, jak one działają, i w razie potrzeby zaplanować ich jak najszybszą wymianę.

Dlaczego warto wymienić chłodnicę silnika w samochodzie bez licencji?

Niezależnie od tego, czy jest duży, czy mały, jak w Twoim małym samochodzie, silnik ma tę samą cechę: nagrzewa się. Jeśli jego temperatura nie jest kontrolowana, może bardzo szybko ponieść śmiertelne konsekwencje. O to chodzi w chłodnicy, której zadaniem jest automatyczne chłodzenie płynu chłodzącego, który krąży pomiędzy najważniejszymi punktami silnika. Przegrzany płyn z silnika przechodzi przez chłodnicę w celu schłodzenia, a następnie wraca do obiegu silnika - podobnie jak serce w organizmie. Ale jak wiele części pojazdu, chłodnica w końcu się zużyje, ponieważ jest stale narażona na ekstremalne wahania temperatury. W miarę jak ulega degradacji, może przestać skutecznie oddziaływać na płyn chłodzący. Typowym problemem jest nieszczelność, przez którą ucieka płyn chłodzący. Konsekwencje mogą być bardzo poważne, od przegrzania do awarii silnika, a nawet pożaru. Dlatego najlepiej jest regularnie konserwować chłodnicę lub wymienić ją przy pierwszych oznakach słabości.

Nigdy nie zaniedbuj swojej grzałki

Chociaż może się to wydawać mniej istotne niż chłodnica silnikana stronie grzejnik grzewczy samochodu bez prawa jazdy może spowodować takie same konsekwencje. Jest on również połączony z płynem chłodzącym, który jest wykorzystywany do ogrzewania samochodu. Jeśli z wiekiem ulegnie uszkodzeniu i dojdzie do nieszczelności, chłodnica nagrzewnicy będzie marnować płyn chłodzący, co może spowodować poważne przegrzanie, a jednocześnie nie będzie prawidłowo ogrzewać kabiny.

Kiedy należy wymienić grzejniki?

Nieprawidłowo działająca chłodnica silnika może być najpierw niepozorna, a następnie bardzo widoczna. W przypadku nieszczelności, podczas postoju samochodu pojawiają się małe kałuże, a poziom wody w chłodnicy spada w sposób nienormalny. Jeśli nic nie zrobimy, brak płynu spowoduje w końcu wzrost temperatury silnika, co zostanie zasygnalizowane na desce rozdzielczej, z ryzykiem emisji białego dymu. Następnie należy zatrzymać pojazd, w przeciwnym razie może dojść do poważnych uszkodzeń. W przypadku chłodnicy problem objawia się wyraźnie poprzez brak ogrzewania, nieprawidłowe wytwarzanie kondensatu lub nieprzyjemne zapachy z silnika. W każdym przypadku zaleca się interwencję, aby uniknąć ryzyka awarii silnika. A nie zawsze łatwo jest znaleźć chłodnicę do samochodu. Nessycar oferuje szeroki wybór chłodnic i części do wszystkich marek samochodów bez prawa jazdy. Aixam, Mikrosamochód, Ligier, Chatenet, Jdm... znajdź chłodnice silnika, nagrzewnice i części do chłodnic wielu modeli vsp.

100% bezpieczna płatność
Płatność w 4X bez opłat
Dostawa 24h do 48h w całej Francji
Bezkonkurencyjne ceny w stosunku do konkurencji
30% taniej niż u konkurencji
Zamówienie telefoniczne
Monday to Friday from 9am to 12:30pm and from 2pm to 6pm
01 69 88 34 75