Kategorie

Chłodnica silnika
 (57 produktów)

Chłodnica do silnika VPS

Szukasz chłodnicy do silnika samochodu bez licencji? Nie szukaj dalej! Nessycar jest specjalistą w sprzedaży części zamiennych, których potrzebujesz! Odkryj bardzo duży wybór chłodnic do samochodów bez prawa jazdy i podaruj swojemu pojazdowi drugie życie!

Co to jest chłodnica silnika w samochodzie?

Chłodnica jest centralnym urządzeniem w układzie chłodzenia Twojego samochodu. Pomaga utrzymać właściwą temperaturę silnika, aby się nie przegrzewał, zapewniając dobrą wymianę ciepła między płynem chłodzącym a powietrzem zewnętrznym. Jeśli silnik Twojego samochodu przegrzewa się zbyt długo (na przykład z powodu wadliwej chłodnicy), może po prostu ulec uszkodzeniu.

Jak działa chłodnica?

W silniku samochodowym chłodnica działa jako wymiennik ciepła pomiędzy płynem chłodzącym a powietrzem. Płyn chłodzący pojazdu jest rozprowadzany przez układ pompy wodnej, a w wyniku pracy silnika jego temperatura wzrasta. Po osiągnięciu określonej temperatury ("temperatura maksymalna"), płyn chłodzący jest natychmiast ponownie rozprowadzany do chłodnicy. Następnie chłodnica zacznie chłodzić ciecz za pomocą wentylatora. Gdy ciecz ostygnie, przepływa z powrotem do pompy wodnej i proces może rozpocząć się od nowa.

Przyczyny uszkodzonej chłodnicy

Istnieje kilka powodów, dla których konieczna może być wymiana chłodnicy w Twoim samochodzie:

  • Naturalne zużycie
  • Późna wymiana płynu chłodzącego
  • Uszkodzenia mechaniczne
  • Korozja metalu
  • Zbyt późno przeprowadzony wywiad
  • Stosowanie niskiej jakości płynu chłodzącego

Jak sprawdzić, czy grzejnik jest uszkodzony?

Idealnie byłoby, gdyby chłodnica w samochodzie bez prawa jazdy była sprawdzana co 6 miesięcy. Jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy z chłodzeniem silnika, należy przeprowadzić kontrolę awaryjną. Poniżej przedstawiono główne oznaki nieprawidłowego działania chłodnicy silnika Twojego samochodu:

  • Masz wyciek płynu chłodzącego
  • Silnik Twojego samochodu przegrzewa się
  • Poziom płynu chłodzącego jest nienormalnie niski
  • Płyn chłodzący przestał prawidłowo krążyć.

Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów, powinieneś jak najszybciej wymienić chłodnicę!

Jak wymienić chłodnicę w samochodzie bez prawa jazdy

Wymiany należy dokonywać tylko wtedy, gdy chłodnica jest zimna. Zacznij od odpowietrzenia czynnika chłodniczego, następnie otwórz pomieszczenie i elementy mocujące, przed odłączeniem rur. Wymontować starą chłodnicę i zamontować na jej miejsce nową. Po zakończeniu należy ponownie założyć zaciski i opaski zaciskowe, a na koniec ponownie podłączyć węże.

Jak wybrać odpowiedni grzejnik do samochodu bez prawa jazdy?

Nessycar oferuje szeroki wybór części zamiennych i chłodnic, do wielu modeli samochodów bez licencji! Zapraszamy do przejrzenia pełnego katalogu lub skorzystania z wyszukiwarki w celu znalezienia potrzebnej części!

100% bezpieczna płatność
Płatność w 4X bez opłat
Dostawa 24h do 48h w całej Francji
Bezkonkurencyjne ceny w stosunku do konkurencji
30% taniej niż u konkurencji
Zamówienie telefoniczne
Monday to Friday from 9am to 12:30pm and from 2pm to 6pm
01 69 88 34 75