Kategorie

Tarcza hamulca przedniego
 (100 produktów)

Tarcza hamulcowa przednia do samochodu bez licencji

Czy trzeba wymieniać tarcze hamulcowe w samochodzie bez prawa jazdy? W Nessycar, oferujemy Państwu całą gamę Tarcze hamulcowe Aixam, Ligier, Mikrosamochód i innych modeli VSP. Wystarczy kilka kliknięć, aby zamówić wysokiej jakości części po bardzo konkurencyjnych cenach, otrzymać je do domu i zaoszczędzić na kosztach robocizny.

Co to jest tarcza hamulcowa do samochodu bez prawa jazdy?

Tarcza hamulcowa w Twoim pojeździe bez licencji jest istotnym elementem bezpieczeństwa. W istocie jest to jedna z centralnych części układu hamulcowego. Jak sama nazwa wskazuje, ma on okrągły kształt i posiada otwory perforacyjne, które służą do łatwiejszego odprowadzania ciepła powstającego podczas hamowania. Gdy naciskasz pedał hamulca, klocki hamulcowe ocierają się o tarczę, spowalniając obrót koła. Inne części uzupełniają układ hamulcowy, takie jak klocki hamulcowe, płyn hamulcowy czy zacisk. Wszystkie te części są dostępne w Nessycar.

Skąd mam wiedzieć, czy tarcze hamulcowe VSP są zużyte?

Zastanawiasz się, czy nadszedł czas na wymianę przednich tarcz hamulcowych? Producenci zalecają coroczną wymianę płynu hamulcowego. Podczas tego przeglądu można sprawdzić stan tarcz i klocków hamulcowych. Nie wahaj się skorzystać z książki serwisowej. Nessycar dostarcza informacji pozwalających określić, jakie odgłosy lub zmiany w zachowaniu pojazdu powinny skłonić użytkownika do zmiany tego elementu bezpieczeństwa. Jeśli pedał hamulca staje się twardy lub miękki, lub jeśli samochód szarpie podczas hamowania, należy sprawdzić tarcze hamulcowe. Gdy tarcza ma około 1 mm zużycia między krawędzią zewnętrzną a miejscem, gdzie klocki się ocierają, jest zużyta. Zużycie może być różne w zależności od tarcz, ale zaleca się ich wymianę parami.

Jak wymienić tarczę hamulcową w samochodzie bez prawa jazdy?

Wymiana tarcz hamulcowych jest stosunkowo prosta. Za pomocą kilku narzędzi i w ciągu zaledwie kilku minut będziesz miał zupełnie nowy układ hamulcowy, który zapewni Ci bezpieczną jazdę. Potrzebny będzie taki sam sprzęt jak do wymiany koła: podnośnik i klucz. Po wykonaniu tej czynności należy usunąć zacisk i jego wspornik oraz klocki hamulcowe. W ten sposób uzyskasz dostęp do śrub umożliwiających wyjęcie płyty. Możliwe, że zespół jest trochę zatarty. Następnie zaleca się użycie odtłuszczacza, ale jeśli nie masz żadnego, możesz spróbować delikatnie postukać młotkiem. Następnie można zamontować nową tarczę hamulcową i ponownie złożyć cały układ hamulcowy.

Jak widać, wymiana przedniej tarczy hamulcowej jest istotną i łatwą do samodzielnego wykonania czynnością konserwacyjną. Wybierając Nessycar, masz gwarancję, że otrzymasz wysokiej jakości części samochodowe. Ponadto, zespół Nessycar jest do Państwa dyspozycji w przypadku jakichkolwiek informacji.

100% bezpieczna płatność
Płatność w 4X bez opłat
Dostawa 24h do 48h w całej Francji
Bezkonkurencyjne ceny w stosunku do konkurencji
30% taniej niż u konkurencji
Zamówienie telefoniczne
Monday to Friday from 9am to 12:30pm and from 2pm to 6pm
01 69 88 34 75