Kategorie

Gimbal
 (89 produktów)

Wał Cardana dla samochodu bez prawa jazdy

Powszechnie znany jako przekładnia, wał kardana jest częścią samochodową, której rolą jest przekazywanie ruchów do kół. Jest to nie tylko niezbędne dla wszystkich samochodów w ogóle. Jest on również niezbędny dla pojazdów, które nie wymagają licencji. Umiejscowienie tego elementu różni się w zależności od typu pojazdu. Ogólnie rzecz biorąc, wał kardana znajduje się na każdym z przednich kół pojazdu z napędem na przednie koła, podczas gdy w pojeździe z napędem na tylne koła znajduje się on na tylnych kołach.

Jednakże w odniesieniu do samochody bez licencjiPierwszy przypadek jest najbardziej powtarzalny. W istocie, jako pojazd o niewielkich rozmiarach i bardzo lekkiej konfiguracji VSP (skrót od voiture sans permis we Francji) nie wymaga skomplikowanego systemu przesyłowego. Odzwierciedla to dość szczególny wygląd jego wału kardana. Ponieważ ta część jest jedną z najważniejszych części samochodu, ważne jest, aby utrzymać ją w dobrym stanie technicznym. W przypadku uszkodzonego wału kardana, należy rozważyć jego wymianę na część, która jest w dobrym stanie i kompatybilna z modelem samochodu bez prawa jazdy.

Jak wykryć awarię wału kardana w VSP?

Awarie związane z gimbalem są zazwyczaj łatwe do wykrycia, nawet na VSP. Zużycie jest stopniowe. Dlatego rzadko zdarza się, aby wał napędowy zawiódł jednocześnie, ponieważ pojazd nie byłby w stanie poruszać się do przodu. W ten sposób wał kardana ulega uszkodzeniu, ponieważ samochód bez prawa jazdy rejestruje kilometry na swoim liczniku. Ponadto, jeśli jesteś przyzwyczajony do jazdy po złych drogach, wał kardana może się szybciej zniszczyć. Ale to nie jest jedyny czynnik wpływający na zużycie tej części. Możliwe, że problem z amortyzatorami i/lub miechami przyspiesza zużycie wału napędowego pojazdu.

Aby wiedzieć, czy twój wał napędowy jest w złym stanie, musisz zwrócić szczególną uwagę. Zauważysz, że z każdym obrotem wózek wydaje dudniący dźwięk ("bang-bang-bang"). Ale jeśli za każdym razem, gdy obracasz kierownicą, aby manewrować, przyspieszać lub zwalniać, cofać lub parkować równolegle, słyszysz ten sam hałas, to najprawdopodobniej jest to awaria wału napędowego.

Innym sposobem na wykrycie uszkodzonego wału napędowego w Twoim samochodzie bez licencji jest jazda po okręgu z małą prędkością i tylko w jednym kierunku, a następnie w drugim. Awarię przegubu uniwersalnego można dość łatwo wykryć. Ale może się również zdarzyć, że zły przegub kulowy lub nieprawidłowe kliny doprowadzą Cię do przekonania o uszkodzonym kardanie. W tym przypadku konieczna jest opinia specjalisty. Musi on potwierdzić lub zaprzeczyć tej sytuacji.

Opinia specjalisty, ale jakiego?

Jeżeli po sprawdzeniu pojazdu specjalista potwierdzi, że wał napędowy jest uszkodzony, zaleca się jego wymianę. Powinieneś wezwać profesjonalnego serwisanta do wykonania tego zadania, zwłaszcza jeśli masz samochód bez prawa jazdy, który często ma dość szczególną konfigurację. Rzeczywiście, VSP są łatwe do naprawy. Ale części zamienne są rzadkością. Z Nessycar, możesz być pewien, że łatwo znajdziesz odpowiednią część do swojego pojazdu, niezależnie od marki. Co więcej, dostarczane części są nienagannej jakości. Kiedy szukasz tak rzadkiej części jak wał kardana do samochodu bez licencji, musisz zwrócić się do najlepszych. W tym sensie Nessycar gwarantuje zarówno jakość, jak i szybkość usług.

100% bezpieczna płatność
Płatność w 4X bez opłat
Dostawa 24h do 48h w całej Francji
Bezkonkurencyjne ceny w stosunku do konkurencji
30% taniej niż u konkurencji
Zamówienie telefoniczne
Monday to Friday from 9am to 12:30pm and from 2pm to 6pm
01 69 88 34 75