Kategorie

Alternator
 (4 produktów)
Showing 1 - 4 of 4 items

Alternator do samochodu bez licencji

Alternator jest w pewnym sensie generatorem elektrycznym Twojego samochodu bez licencji. Jest on bezpośrednio połączony z silnikiem za pomocą paska, który napędza obrót magnesu w cewce z drutu miedzianego w celu wytworzenia prądu. Jego działanie jest identyczne jak w przypadku dynamo. W ten sposób akumulator samochodu jest ładowany podczas jazdy. W przypadku uszkodzonego alternatora, akumulator nie będzie już ładowany, więc w pewnym momencie nie będzie można uruchomić samochodu. Nessycar oferuje Państwu możliwość wymiany tej części po niższych kosztach.

Jak wykryć awarię alternatora?

Gdy alternator przestaje działać, zasilanie pojazdu przejmuje akumulator. W takim przypadku kontrolka akumulatora na desce rozdzielczej będzie świecić się światłem ciągłym. Jeśli alternator nie zostanie wymieniony jak najszybciej, akumulator szybko się rozładuje i nie będzie można uruchomić samochodu. Hałas i zapach są sygnałami ostrzegawczymi, że alternator jest prawdopodobnie uszkodzony. Z reguły ta część wytwarza bardzo mało hałasu. Jeśli usłyszysz syczący dźwięk, może to być usterka elektryczna lub problem z paskiem. Grzmiący dźwięk wskazuje na problem z łożyskiem. Silny zapach spalonej gumy może również pochodzić z alternatora.

Rzeczywiście, w przypadku uszkodzonego alternatora, pasek ma tendencję do nagrzewania się, wydzielając dość charakterystyczny zapach. Alternator odgrywa kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu Twojego pojazdu, zwłaszcza w utrzymaniu akumulatora. Dzięki Nessycar, możesz znaleźć odpowiedni alternator do swojego samochodu i nie tracić więcej czasu na pogarszanie się jego stanu. Dla bardziej majsterkowiczów wiesz, że jest możliwe, aby przetestować swój alternator samodzielnie. Za pomocą woltomierza, po uruchomieniu samochodu, można zmierzyć napięcie pomiędzy dwoma zaciskami akumulatora. Jeśli zmierzone napięcie jest zbyt niskie, alternator z pewnością powinien zostać wymieniony.

Jak wymienić alternator?

Alternator jest częścią, którą można wymienić bez konieczności udania się do warsztatu lub bycia ekspertem w dziedzinie mechaniki. Wystarczy kilka kliknięć, aby zamówić potrzebną część dzięki Nessycar, specjaliście w dziedzinie części zamiennych do samochodów bez prawa jazdy. Metodyczna wymiana alternatora nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności. Wymiana alternatora w odpowiednim czasie pozwala zachować stan paska klinowego, zdrowie akumulatora, a tym samym uniknąć dodatkowych kosztów lub awarii pojazdu. Nessycar oferuje szeroki wybór alternatorów kompatybilnych z prawie wszystkimi modelami głównych producentów samochodów. Składając zamówienie w Nessycar korzystasz z wysokiej jakości usług, w tym szybkiego odbioru we Francji zamówionych części, zespołów słuchających od 9h do 18h, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i ceny w średnio 30 % taniej niż konkurencja.

100% bezpieczna płatność
Płatność w 4X bez opłat
Dostawa 24h do 48h w całej Francji
Bezkonkurencyjne ceny w stosunku do konkurencji
30% taniej niż u konkurencji
Zamówienie telefoniczne
Monday to Friday from 9am to 12:30pm and from 2pm to 6pm
01 69 88 34 75