Kategorie

Filtr paliwa
 (17 produktów)

Filtr paliwa do samochodu bez licencji

Filtr oleju napędowego Wózek Aixam, Bellier, Mikrosamochód lub jakiegokolwiek innego modelu jest kluczową częścią, która chroni silnik i układ wtryskowy. Filtruje on pył i wodę z oleju napędowego. Zatkany filtr paliwa może mieć katastrofalne skutki i drogo kosztować Cię w naprawach.

Kiedy należy wymienić filtr paliwa w samochodzie bez prawa jazdy?

Filtr musi być regularnie wymieniany, aby utrzymać samochód bez prawa jazdy. W przeciwnym razie ryzykujesz skrócenie żywotności silnika i zwiększenie zużycia paliwa. Filtr ten wymienia się z reguły podczas wymiany oleju, która w samochodach bez prawa jazdy powinna być przeprowadzana mniej więcej co 5.000 km. Należy jednak uważać, aby uwzględniać zalecenia zawarte w instrukcji konserwacji. W zależności od modelu silnika różni producenci podają, jak często należy wymieniać filtr paliwa. Bardziej ogólnie, istnieje kilka znaków ostrzegawczych, że może nadszedł czas, aby go zmienić. Utrata mocy silnika, trudności z uruchomieniem lub nieprawidłowy zapłon samochodu to częste objawy zatkanego filtra paliwa.

Jak wymienić filtr paliwa w samochodzie bez prawa jazdy w 7 krokach

Dobrą wiadomością jest to, że można wykonać tę konserwację samodzielnie. Nie wymaga to żadnych specjalnych umiejętności ani narzędzi poza rękawicami i płaskim śrubokrętem. Robiąc to samemu, oszczędzasz pieniądze i uczysz się, jak działa Twój pojazd.

Obsługa jest bardzo prosta i można ją streścić w siedmiu krokach:

  • Zlokalizować go pod maską samochodu, odkręcić pojemnik, w którym się znajduje i ostrożnie wyjąć, uważając, aby nie upuścić znajdującego się w nim oleju napędowego
  • Odłóż to paliwo do pojemnika, ponieważ będzie ono użyte do ponownego rozruchu. Delikatnie zdejmij dwie uszczelki (dużą, a następnie małą) za pomocą płaskiego śrubokręta.
  • Wymienić stary filtr na nowy, uważając przy tym, aby odłożony olej napędowy wlać do zbiornika.
  • Następnie załóż z powrotem obie uszczelki
  • Wymienić filtr i jego gniazdo w przewidzianym miejscu.

W razie wątpliwości można zapoznać się z filmem, który umieściliśmy na naszym kanale Youtube (https://www.youtube.com/watch?v=v2YSSwG64TY), który pokazuje poszczególne etapy wymiany oleju i filtra w zaledwie 30 minut. Jest to wykonywane przez technika.

Który z nich wybrać?

Zapewne zastanawiasz się, jaki model filtra do oleju napędowego wybrać do swojego pojazdu. Oferujemy Państwu kilka z nich, jak również filtry wstępne dostosowane do VSP. Nessycar oferuje różne modele o różnych charakterystykach technicznych w zależności od modeli silników, do których filtry są montowane. W celu uzyskania wszystkich materiałów niezbędnych do wymiany oleju: oleju silnikowego, filtrów powietrza i oleju napędowego, uszczelek, można również zapoznać się z sekcją zestawów serwisowych. Wszystko jest sklasyfikowane według modelu pojazdu, aby zaoszczędzić czas przy zakupie i mieć pewność, że masz wszystkie części do tej konserwacji.

100% bezpieczna płatność
Płatność w 4X bez opłat
Dostawa 24h do 48h w całej Francji
Bezkonkurencyjne ceny w stosunku do konkurencji
30% taniej niż u konkurencji
Zamówienie telefoniczne
Monday to Friday from 9am to 12:30pm and from 2pm to 6pm
01 69 88 34 75