Kategorie

Filtr oleju
 (20 produktów)

Filtr oleju do samochodu bez prawa jazdy

Aby wydłużyć przebieg przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska, filtry oleju Nessycar zapewniają drugie życie i absolutne bezpieczeństwo w użytkowaniu samochodów bez prawa jazdy. Zamów teraz swój filtr i skorzystaj z wyjątkowo atrakcyjnej ceny za wysokiej jakości filtr.

Do czego służy olej?

Olej jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania i długowieczności silnika. Odgrywa on wiele ról, z których wszystkie są równie ważne. Nie tylko smaruje, ale również chłodzi wszystkie elementy tzw. części ruchomych, czyli wszystkich wewnętrznych części mechanicznych silnika, które są w ruchu. Olej służy również do usuwania zanieczyszczeń, które mogą dostać się do silnika (kurz, sadza, wilgoć) oraz do neutralizacji aktywnych chemicznie produktów spalania.

Wreszcie, służy on do przenoszenia sił i tłumienia drgań. Zmniejszanie tarcia, chłodzenie ruchomych części, ograniczanie zużycia, utrzymywanie smarowanego mechanizmu w czystości, ochrona przed korozją i wreszcie umożliwienie rozruchu w każdej temperaturze to jedne z podstawowych zadań, jakie musi spełniać olej wysokiej jakości.

Rola filtra oleju

Filtr oleju jest bardzo ważny, ponieważ musi utrzymywać olej na wysokim poziomie czystości przez cały czas. W tym celu zatrzymuje on cząstki ścierne powstałe w wyniku normalnego zużycia części, kurz, pozostałości paliwa i produkty utleniania oleju. Wbrew temu, co twierdzą niektórzy producenci, filtr oleju w samochodzie należy wymieniać przy każdej wymianie oleju. W przeciwnym razie nowy olej zostanie szybko zanieczyszczony przez zabrudzony filtr. Zanieczyszczony filtr oleju powoduje przyspieszone zużycie części ruchomych. Olej wykonuje wtedy inny obieg i krąży bez filtrowania. Takie warunki pracy powodują szybkie zużycie silnika. Dlatego pamiętaj o wymianie filtra oleju przy każdej wymianie oleju.

Jak wymienić filtr oleju?

Poziom oleju powinien być sprawdzany co 15 dni w przypadku samochodu miejskiego, przed, w trakcie i po każdej dłuższej podróży. Odbywa się to za pomocą bagnetu olejowego pod maską. Jeśli trudno go znaleźć, instrukcja obsługi pojazdu powie Ci, gdzie dokładnie się znajduje. W przypadku zimna różnica między minimum a maksimum wynosi zazwyczaj 1 litr, natomiast w przypadku gorąca 0,5 litra. Gdy silnik jest gorący, należy odczekać 2 minuty po zatrzymaniu silnika, aby olej mógł ponownie wsiąknąć w silnik. We wszystkich przypadkach kontrolę przeprowadza się przy zatrzymanym samochodzie na płaskiej powierzchni.
Można również uznać, że samochód bez prawa jazdy, który porusza się głównie po mieście, będzie wymagał wymiany oleju co 5 000 km, przy czym bezwzględny limit wynosi 7 500 km. Najlepiej używać oleju wielosezonowego typu 5W50, który ma najszerszy zakres zastosowania, wytrzymując zarówno wielkie mrozy polarne, jak i piekło wspinaczki górskiej.

Nessycar oferuje szeroką gamę filtrów oleju do samochodów bez licencji w cenach, które przeczą wszelkiej konkurencji. Rzeczywiście, nasze ceny wynoszą 30 % taniej niż na innych stronach sprzedających części samochodowe. Ale przede wszystkim zapewniamy wyjątkową obsługę klienta, wsłuchując się w jego potrzeby i oczekiwania. Nie czekaj więc dłużej i poznaj nasze różne modele filtrów oleju.

100% bezpieczna płatność
Płatność w 4X bez opłat
Dostawa 24h do 48h w całej Francji
Bezkonkurencyjne ceny w stosunku do konkurencji
30% taniej niż u konkurencji
Zamówienie telefoniczne
Monday to Friday from 9am to 12:30pm and from 2pm to 6pm
01 69 88 34 75