Kategorie

Zestaw konserwacyjny

Zestaw naprawczy dla samochodów bez licencji

Aby zagwarantować jego dobre funkcjonowanie, samochód bez licencji będzie wymagał konserwacji i w razie potrzeby napraw mechanicznych. Niezależnie od marki samochodu, zestaw do konserwacji będzie dla Ciebie bardzo pomocny. Zasadniczo zestaw konserwacyjny dla samochodu bez prawa jazdy składa się z 3 filtrów: filtra filtr paliwaz filtr oleju i filtr powietrza.

Przestrzeganie okresowości przeglądów samochodu bez licencji

Samochód bez prawa jazdy wymaga remontu silnika co 5000 km. Jednocześnie konieczna jest wymiana oleju oraz wymiana wszystkich filtrów, takich jak filtr oleju, filtr powietrza, filtr benzyny czy filtr oleju napędowego. Nie martw się, bo możesz to zrobić samemu za pomocą zestaw do konserwacji specjalnie zaprojektowany dla Twojego samochodu bez prawa jazdy. Są to części, które są najczęściej używane przez samochód i szybko się zużywają.

Innymi słowy, będziesz musiał nalegać na te części podczas serwisowania pojazdu. Ponieważ jest to samochód jak każdy inny, przed zimą, a nawet po niej, należy przeprowadzić kompleksową konserwację. Należy skontrolować stan akumulatora, opon, wycieraczek, lusterek, a także poziom płynów w silniku i stan filtrów. W związku z tym należy odpowiednio skompletować zestaw do konserwacji.

Olej silnikowy, podstawowy element zestawu naprawczego samochodu bez licencji

Olej silnikowy jest niezbędnym elementem zestawu konserwacyjnego Twojego samochodu. W odniesieniu do
W przypadku oleju silnikowego należy wybrać pomiędzy 5W40 dla silnika DCI i 10W40 dla wszystkich innych silników z wyjątkiem DCI. Ten wybór jest bardzo ważny. Najlepiej wybrać olej typu 10W40. Jesteś neofitą w dziedzinie konserwacji samochodów? Nie martw się. Należy wiedzieć, że liczby 5 i 10 oznaczają wskaźnik lepkości oleju na zimno. Zatem im bliżej zera znajduje się olej, tym bardziej jest płynny. W oznacza zimę. Jeśli chodzi o liczbę 40, jest to wskaźnik lepkości w wysokich temperaturach. Im wyższa liczba, tym lepsza ochrona silnika.

Filtry do samochodów bez licencji

Zawsze powinieneś być świadomy reakcji swojego pojazdu. Przy najmniejszych wątpliwościach należy przystąpić do kontroli, nawet jeśli licznik nie osiągnął jeszcze przepisowych 5000 km. W razie potrzeby należy wymienić filtry. Części zamienne do samochodów bez prawa jazdy zależą od marki i typu pojazdu, którym się poruszasz. W Nessycar mamy do Państwa dyspozycji najwyższej jakości filtry oleju, filtry powietrza, filtry benzyny i filtry oleju napędowego. Znajdziesz tu zestawy serwisowe do Aixam, Microcar, Ligier, Chatenet, Jdm, Minauto lub Bellier. Te zestawy konserwacyjne składają się z olejów, filtrów i uszczelek kołpaków, które są łatwe do zainstalowania. Jeśli jednak obawiasz się pracy przy swoim pojeździe, nie wahaj się wezwać fachowca.

Więcej