Kategorie

Łożysko

Prowadzenie samochodu bez prawa jazdy

Musisz zmienić łożysko swojego samochodu bez prawa jazdy? Jesteś we właściwym miejscu. Nessycar oferuje tutaj swoją gamę łożysk, które będą idealnie pasować do Twojego samochodu bez licencji.

Jakie jest obłożenie na samochód bez prawa jazdy?

Przede wszystkim, łożysko koła jest istotną częścią pojazdu. Rzeczywiście, odgrywa decydującą rolę w skuteczności hamowania i prowadzenia koła, ponieważ zapewnia połączenie między tym, co nazywa się tarcza i koło pojazdu. W formie pierścienia, składa się z reguły z 3 części:

  • Pierścień zewnętrzny, który znajduje się na piaście
  • Dwa pierścienie wewnętrzne
  • Kulki łożyskowe, które umożliwiają kołowy ruch obrotowy pierścieni wewnętrznych w stosunku do nieruchomego pierścienia zewnętrznego. Kulki te są zanurzone w oleju lub smarze.

Nawet jeśli łożyska nie wymagają specjalnej konserwacji, należy zadbać o ich dobry stan, aby z czasem nie uległy zniszczeniu i nie uszkodziły pojazdu.

Kiedy powinniśmy zmienić łożysko w naszym samochodzie bez prawa jazdy?

Aby stwierdzić, czy łożysko wymaga wymiany, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na hałas, jaki wydaje. Rzeczywiście, gdy łożysko jest uszkodzone, można usłyszeć hałas tarcia na kołach. Szum ten jest bardzo charakterystyczny i łatwo wykrywalny. Możliwe jest również odczuwanie wibracji i/lub tępego hałasu w kabinie pasażerskiej. Te różne sygnały stają się bardziej wyraźne wraz z prędkością. Jeśli zauważysz któryś z tych objawów, konieczna jest niezwłoczna zmiana łożyska samochodu.

W tym celu należy zdjąć koła za pomocą podnośnika. Następnie należy obrócić koło w próżni, aby wykryć wszelkie nietypowe dźwięki. Możesz również wymusić ruch kierownicą w górę i w dół oraz od lewej do prawej, aby sprawdzić, czy wykryjesz luz. Zbyt długa jazda ze zużytym łożyskiem może mieć poważne konsekwencje. Może to powodować przegrzewanie się pojazdu, a opony mogą zużywać się szybciej niż zwykle i asymetrycznie. Zużyte łożysko może również spowodować odpadnięcie piasty, która jest istotną częścią podpory koła.

Wybór właściwego łożyska dla Twojego samochodu

Przed podjęciem decyzji, które łożysko wybrać dla swojego pojazdu, należy wiedzieć, że łożyska przednie różnią się od łożysk tylnych. Konieczne jest wcześniejsze ustalenie rozmiaru niezbędnego dla Państwa pojazdu. Nessycar jest wielkim specjalistą w częściach zamiennych do samochodów bez licencji. Odkryj w tym dziale duży wybór łożysk do Twojego samochodu. Nasz zespół jest do Państwa dyspozycji w każdej chwili, aby doradzić i towarzyszyć Państwu w dokonywaniu wyborów. Wymiana łożyska staje się bardzo prosta i bezproblemowa.

Więcej

There are 5 products.

Showing 1 - 5 of 5 items