Kategorie

Łożysko
 (5 produktów)
Showing 1 - 5 of 5 items

Prowadzenie samochodu bez prawa jazdy

Czy musisz zmienić łożysko w swoim samochodzie bez prawa jazdy? Trafiłeś we właściwe miejsce. Nessycar oferuje Ci swoją gamę łożysk, które będą idealnie pasować do Twojego pojazdu.

Co grozi za jazdę samochodem bez prawa jazdy?

Przede wszystkim, łożysko koła jest istotną częścią pojazdu. Odgrywa ona decydującą rolę w skuteczności hamowania i prowadzeniu koła, ponieważ zapewnia połączenie pomiędzy tzw. tarczą a kołem pojazdu. W formie pierścienia, składa się z reguły z 3 części:

  • Pierścień zewnętrzny, który znajduje się na piaście
  • Dwa pierścienie wewnętrzne
  • Kulki łożyskowe umożliwiające ruch obrotowy pierścieni wewnętrznych w stosunku do nieruchomego pierścienia zewnętrznego. Kulki te są zanurzone w oleju lub smarze.

Nawet jeśli łożyska nie wymagają specjalnej konserwacji, należy zadbać o ich dobry stan, aby z czasem nie uległy zniszczeniu i nie uszkodziły pojazdu.

Kiedy należy zmienić łożysko w naszym samochodzie bez prawa jazdy?

Aby stwierdzić, czy łożysko wymaga wymiany, należy wsłuchać się w hałas, jaki wydaje. Gdy łożysko jest uszkodzone, można usłyszeć odgłos tarcia w kołach. Szum ten jest bardzo charakterystyczny i łatwo wykrywalny. Możliwe jest również odczuwanie wibracji i/lub odgłosów dudnienia w kabinie pasażerskiej. Sygnały te stają się tym wyraźniejsze, im szybsza jest jazda. Jeśli zauważysz któryś z tych objawów, powinieneś bezzwłocznie zmienić łożysko swojego samochodu.

W tym celu należy zdjąć koła za pomocą podnośnika. Następnie należy obrócić koło w próżni, aby wykryć wszelkie nietypowe dźwięki. Możesz również wymusić ruch kierownicą w górę i w dół oraz od lewej do prawej, aby sprawdzić, czy można wykryć luz. Zbyt długa jazda ze zużytym łożyskiem może mieć poważne konsekwencje. Może to powodować przegrzewanie się pojazdu, a opony mogą zużywać się szybciej niż zwykle i asymetrycznie. Zużyte łożysko może również spowodować odpadnięcie piasty, która jest istotną częścią systemu nośnego koła.

Wybór właściwego łożyska dla samochodu bez prawa jazdy

Przed podjęciem decyzji, które łożysko wybrać dla swojego pojazdu, ważne jest, aby wiedzieć, że przednie łożyska różnią się od tylnych łożysk. Konieczne jest wcześniejsze określenie wielkości pojazdu. Nessycar jest specjalistą w zakresie części zamiennych do samochodów bez licencji. W tym dziale znajdziesz szeroką gamę łożysk do samochodów bez licencji. Nasz zespół jest do Państwa dyspozycji w każdej chwili, aby doradzić i pomóc w wyborze. Wymiana łożyska staje się bardzo prosta i bezproblemowa.

100% bezpieczna płatność
Płatność w 4X bez opłat
Dostawa 24h do 48h w całej Francji
Bezkonkurencyjne ceny w stosunku do konkurencji
30% taniej niż u konkurencji
Zamówienie telefoniczne
Monday to Friday from 9am to 12:30pm and from 2pm to 6pm
01 69 88 34 75