Kategorie

Przegub kulowy
 (31 produktów)

Przegub kulowy do samochodu bez licencji

Samochody bez licencji prezentowane są jako alternatywa dla tych bardziej tradycyjnych. Uprawnienia do kierowania tymi lekkimi czterokołowcami są przyznawane od 14 roku życia. Lżejsza, ta kategoria pojazdów czterokołowych jest dość mała i ma mniej wydajny silnik. Dla jego konserwacji i ewentualnych napraw kluczowy jest dostęp do odpowiednich części zamiennych. Przeguby kulowe są częścią tych elementów, których prawdopodobnie szukasz i które możesz znaleźć w sklepie internetowym Nessycar.

Co to jest przegub kulowy kierownicy?

Częściowym powodem, dla którego można kierować pojazdem i precyzyjnie zmieniać kierunek jazdy jest kula kierownicza. Znajduje się on w przednim kole, gdzie działa jako swego rodzaju pomost pomiędzy ruchami kierownicy a kierunkiem, w którym powinien podążać samochód. Czasami ta funkcja transmisji może zostać zakłócona, uniemożliwiając samochodowi podążanie właściwą ścieżką lub utrzymanie go na danej osi jazdy. Jeśli zauważysz luz w swoim kole lub kierownicy, pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie układu kierowniczego, aby zobaczyć, czy przegub kulowy musi być wymieniony. Należy pamiętać, że istnieje synergia działania między kierownicy i zawieszenia przeguby kulowe. Utrzymanie ich w dobrym stanie jest niezbędne dla Twojego pojazdu.

Ze względu na różnorodność producentów samochodów bez prawa jazdy, części zamienne muszą być kupowane specjalnie. A Przegub kulowy Aixam na przykład nie pasowałby do mechanizmu kierowniczego lub zawieszenia innej marki. Sklep Nessycar oferuje możliwość łatwego znalezienia odpowiednich części do Twojego typu samochodu. Aby uniknąć ewentualnych awarii spowodowanych uszkodzeniem przegubu kulowego kierownicy, nie zapomnij sprawdzić go, gdy tylko przebieg przekroczy 100000 km. Po wykonaniu tych czynności można prowadzić samochód z większą pewnością siebie.

Przeguby kulowe, niezbędne części do samochodów bez licencji

Łożyska przegubowe są integralną częścią samochodów. Odgrywają one kluczową rolę w zawieszeniu i układzie kierowniczym pojazdu. W ten sposób przyczyniają się one do zachowania równowagi i optymalnego trzymania się drogi. Istnieje kilka rodzajów przegubów kulowych:

  • Kula zawieszenia (górna lub dolna)
  • Przegub kulowy układu kierowniczego (górny lub dolny)

Części te odgrywają również rolę w amortyzacji wstrząsów, co jest istotnym czynnikiem wpływającym na komfort jazdy.

Jaka jest rola przegubów kulowych zawieszenia?

Zawieszenie przegub kulowy, jak można łatwo zgadnąć, jest zaangażowany w mechanizm zawieszenia samochodu. Jest to ogniwo łączące koła z wahaczami zawieszenia. Ze względu na swoją rolę i położenie, przegub kulowy po pewnym czasie użytkowania może wykazywać oznaki zużycia. Nawet bez konkretnego sprawdzenia, można poczuć wadliwe działanie zawieszenia, które są znakami ostrzegawczymi. Jeśli zauważysz, że prowadzenie samochodu staje się nierówne lub opony zużywają się zbyt szybko, rozważ sprawdzenie i w razie potrzeby wymianę przegubu kulowego zawieszenia. Niezależnie od modelu Państwa pojazdu, łatwo jest uzyskać satysfakcję z warsztatu Nessycar.

100% bezpieczna płatność
Płatność w 4X bez opłat
Dostawa 24h do 48h w całej Francji
Bezkonkurencyjne ceny w stosunku do konkurencji
30% taniej niż u konkurencji
Zamówienie telefoniczne
Monday to Friday from 9am to 12:30pm and from 2pm to 6pm
01 69 88 34 75