Kategorie

Wariator silnikowy
 (46 produktów)

Wariator silnikowy do samochodu bez licencji

Jako kluczowa część silnika Twojego samochodu, wariator zarządza prędkością i mocą silnika. Ze względu na swoje znaczenie, element ten wspomaga (w pewnym sensie) kierowcę i gwarantuje dobre właściwości jezdne. Na Nessycar, znajdź wszystkie modele wariator silnikowy vsp oferowane przez główne marki w sektorze, aby utrzymać lub naprawić skrzynię biegów swojego pojazdu w sposób efektywny.

Rola napędu o zmiennej prędkości obrotowej

Wariator jest elementem bezstopniowej skrzyni biegów powszechnie stosowanej w motorowerach i innych pojazdach z małymi silnikami, w tym w samochodach otwartych. Przekładnie bezstopniowe wykorzystują ciężarki odśrodkowe do zmniejszania przełożenia prędkości obrotowej silnika wraz ze wzrostem prędkości obrotowej silnika. W tym obszarze, rolą wariatora jest utrzymanie silnika w optymalnej sprawności podczas nabierania prędkości naziemnej lub prędkości negocjacyjnej do wspinaczki. Dzięki temu ten typ automatycznej skrzyni biegów zapewnia większą moc użytkową, lepszą ekonomię zużycia paliwa i bardziej płynną jazdę niż konwencjonalna automatyczna skrzynia biegów.

Kiedy należy wymienić napęd?

Z biegiem czasu, zwykle po przejechaniu 4000 km, zaczniesz zauważać spadek osiągów silnika, zwłaszcza w zakresie prędkości obrotowej. Jest to znak, że części przekładni bezstopniowej zaczynają się zużywać. W tym sensie wariator jest pierwszym elementem, który ulega uszkodzeniu! Jest to koło pasowe napędowe, które reguluje prędkość w zależności od mocy generowanej przez silnik. Jeśli więc ten ostatni jest uszkodzony, Twój pojazd zaczyna tracić prędkość i ma trudności ze znalezieniem mocy niezbędnej do jego napędu. Ale jest również możliwe, że to pas napędowy samochodu bez prawa jazdy, który zaczyna się luzować i nie może już prawidłowo przekazywać prędkości do dwóch kół pasowych. Dla dobra Twojego silnika, ponieważ części te idą ze sobą w parze, specjaliści zawsze zalecają ich wymianę razem.

Szeroki wybór do Państwa dyspozycji

W dzisiejszych czasach awaria wariatora nie stanowi większego problemu, ponieważ główne marki samochodów dostarczają części zamienne. Obecnie dostępne są różne modele wariatorów do konserwacji, naprawy lub optymalizacji przekładni bezstopniowej w Państwa pojeździe. Dostępny w sklepie Nessycar, wybór wariatorów do samochodów bez licencji jest bezpośrednio powiązany z marką i typem, co pozwoli Ci łatwo znaleźć ten, który idealnie pasuje do Twojego samochodu.

Zalety optymalnego napędu

Ważne jest, aby wiedzieć, że doskonale działający wariator silnika samochodowego zapewnia optymalne działanie skrzyni biegów Twojego wózka. Ponieważ przekładnie bezstopniowe utrzymują przyspieszenie w zakresie obrotów, dążą również do zminimalizowania strat mocy. A mniejsza ilość zmarnowanej mocy oznacza większą oszczędność paliwa. Dzięki temu idealnie nadaje się do przejechania kilku dodatkowych kilometrów na każdym baku. Wariator pomaga zrównoważyć zmienne przełożenia skrzyni biegów, aby utrzymać silnik w optymalnym zakresie. Jeśli więc zauważysz, że Twój samochód zużywa więcej paliwa, dowiesz się tutaj również o najnowszych konstrukcjach najlepszych producentów, które sprawią, że zużycie paliwa będzie opłacalne.

100% bezpieczna płatność
Płatność w 4X bez opłat
Dostawa 24h do 48h w całej Francji
Bezkonkurencyjne ceny w stosunku do konkurencji
30% taniej niż u konkurencji
Zamówienie telefoniczne
Monday to Friday from 9am to 12:30pm and from 2pm to 6pm
01 69 88 34 75